Menu

salon kominkowy 2

http://www.kominki-tuszewski.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Do_Strony.foto-podstrona.SLIM - podstrona FOTO3gk-is-682.pnglink

AUTORYZOWANY PARTNER:

Content

Breadcrumb

Doradztwo

Decydując się na kominek w domu należy zastanowić się do jakich celów będzie służył. Czy kominek ma być jedynie dekoracją wnętrza, a palenie w nim będzie okazjonalne? A może chcemy za pomocą kominka nagrzać wszystkie pomieszczenia w domu? Po przeczytaniu poniższego artykułu z pewnością dobierzesz kominek spełniający Twoje oczekiwania.


Doskonałe ogrzewanie dla osób, które pragną ogrzewać swój dom lub mieszkanie w sposób ekonomiczny, komfortowy i zdrowy. Szczególnie polecane do obiektów o dobrze izolowanych ścianach, eksploatowanych codziennie przez cały sezon grzewczy. Ogrzewanie to wykorzystuje opał co najmniej o 30% oszczędniej, niż typowe systemy konwekcyjne. Zależnie od temperatury zewnętrznej najczęściej wystarcza jedno-dwukrotne podłożenie drewna na dobę. Ciepło jest oddawane nie przez ogrzane powietrze, lecz dzięki długofalowemu promieniowaniu(podobnemu do promieni słonecznych). Jest to jeden z niewielu systemów grzewczych polecanych osobom cierpiącym na alergie. Nasza firma oferuje paleniska, systemy akumulacji ciepła, kafle ceramiczne, ciepłe zabudowy z płyt szamotowych i tynków zduńskich uznanych producentów , głównie z Polski, Austrii i Niemiec. Istnieje możliwość ogrzewania wielu pomieszczeń jednym paleniskiem dzięki systemowi hypocaustum lub multiplikatorom. Jako opał stosować można drewno lub pellet(granulat drzewny), dzięki któremu ogrzewanie to staje się praktycznie bezobsługowe.
 

Z płaszczem wodnym 

Konwekcyjne 

 z-plaszczem-wodnym  konwekcyjne

To nowoczesne, ekonomiczne ogrzewanie, dzięki któremu można ogrzać dom przez cały sezon grzewczy i otrzymywać ciepłą wodę użytkową. Zastosowanie zasobnika ciepłej wody umożliwia bardzo rzadkie podkładanie drewna. Możemy wówczas palić w kominku, kiedy mamy na to czas i ochotę a stała temperatura jest w domu zapewniona przez całą dobę.

Zastosowanie zamiast drewna jako paliwa pelletu (granulatu drzewnego) czyni z tego ogrzewania system w dużym stopniu bezobsługowy. Oferujemy zarówno kominki z płaszczem wodnym jak i z wodnymi wymiennikami ciepła, które zapewniają jeszcze dokładniejsze spalanie opału i czystsze spaliny. Stosujemy paleniska solidnych producentów polskich, włoskich i niemieckich. Oczywiście zapewniamy fachowe doradztwo, zaprojektowanie instalacji oraz kompleksowe wykonawstwo zarówno części ogniowej jak i wodnej.

Optymalne rozwiązanie dla obiektów o większej powierzchni, dużych stratach cieplnych a nawet zawilgoconych. Charakterystyka tego ogrzewania sprawia,że obiekty używane okresowo szybko się ogrzewają dzięki gwałtownemu uwalnianiu dużych ilości gorącego, przesuszonego powietrza.

Nasza firma posiada w ofercie bardzo szeroką gamę konwekcyjnych wkładów i kaset kominkowych najlepszych producentów polskich i zagranicznych zarówno żeliwnych jak i stalowych. Dodatkowo oferujemy metalowe wymienniki ciepła, których zastosowanie znacznie podnosi sprawność tych urządzeń grzewczych. Jako opał wykorzystuje się przede wszytkim drewno, pellet (granulat drzewny), brykiety z węgla brunatnego a w niektórych urządzeniach nawet węgiel kamienny.

 

Masz pytania? - Napisz do nas, chętnie doradzimy!


Proszę uzupełnij wszystkie wymagane pola
Akceptuje Politykę strony.
Wysyłając wiadomość akceptujesz naszą politykę prywatności.
captcha
Przeładuj
laptop

Szybki Kontakt

kontakt-szybkiKOMINKI TUSZEWSKI
JONATAN TUSZEWSKI


ul. Adama Mickiewicza 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą

tel. kom. 690 667 127 

biuro@kominki-tuszewski.pl

fb icon

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook