Menu

salon kominkowy 2

http://www.kominki-tuszewski.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Do_Strony.foto-podstrona.SLIM - podstrona FOTO3gk-is-682.pnglink

AUTORYZOWANY PARTNER:

Content

Breadcrumb

Najnowsze technologie

Piece akumulacyjne z piecem chlebowym

Piece akumulacyjne

Jego zaletami są maksymalna efektywność spalania drewna oraz zdolność kumulacji wytworzonej energii cieplnej znacznie większa niż w kominku grzewczym. Piec kumulacyjny zbudowany jest z trzech podstawowych elementów: paleniska, masy akumulacyjnej i obudowy. Wszystkie elementy pozostają w związku z sobą, lecz są niezależne od siebie. Ten sposób budowy sprawia, że nie jesteśmy w zasadzie ograniczeni, co do bryły naszego pieca, dzięki czemu projektanci mogą popuścić wodzy fantazji indywidualizując projekty. Stosuje się paleniska szamotowe lub żeliwno - szamotowe, które zapewniają optymalne i całkowite spalanie drewna, uzyskując wysoką temperaturę na wyjściu spalin.

Czytaj więcej

Akumulacja ciepłego powietrza

Promieniowanie kominka lub pieca kaflowego to najprzyjemniejsza forma oddawania ciepła. Ten rodzaj konstrukcji jest stosowany przede wszystkim tam, gdzie potrzebna jest umiarkowana, za to długo dostępna i równomierna moc grzewcza. W piecach akumulacyjnych ciepło gromadzone jest w kanale ceramicznym o bardzo dużej masie i oddawane powoli poprzez obudowę pieca. Pozwala to uniknąć wysokich mocy szczytowych i dużych wahań temperatury w pomieszczeniu. Zależnie od zastosowanej masy akumulacyjnej piec może potrzebować dłuższego czasu, zanim osiągnie właściwą temperaturę. Oddawanie ciepła trwa za to wiele godzin.

Czytaj więcej

Płaszcz wodny

Kominki z płaszczem wodnym to praktyczne rozwiązanie zapewniające niezwykłą atmosferę tradycyjnego kominka i jednocześnie ciepło pozwalające ogrzać cały dom. Kominki posiadają płaszcz wewnętrzny oraz zewnętrzny, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest 40 litrami wody.


Podczas tradycyjnego palenia w kominku woda jest podgrzewana, a następnie przekazywana do instalacji centralnego ogrzewania całego domu. Dzięki wykorzystaniu najlepszych technologii oraz materiałów, wkłady kominkowe  pozwalają na osiągnięcie 75% sprawności cieplnej, co w praktyce oznacza, że mogą ogrzać dom o powierzchni od 80 nawet do 300m2 oraz ciepłą wodę użytkową.

Czytaj więcej

Dystrybucja ciepłego powietrza

Powietrze ogrzane przez wkład kominkowy może być rozprowadzane do innych pomieszczeń, zarówno w sposób grawitacyjny jak i wymuszony.

Kryterium wyboru jest w tym przypadku dość klarowne, jeśli chcemy ogrzać powierzchnię nie  większą niż pomieszczenie, w którym znajduje się kominek i pokoje sąsiadujące, powinniśmy zdecydować się na układ z grawitacyjnym obiegiem powietrza. Gorące powietrze (lżejsze od chłodnego) będzie przemieszczało się ku górze do komory grzewczej i do przewodów grzewczych na zasadzie tzw. wyporu termicznego. Dla większych odległości (powyżej 3-4 metrów od kapy kominka), przepływ grawitacyjny jest już niewystarczający. Gorące powietrze nie jest w stanie pokonać oporów przepływu i nie dochodzi do wylotów lub jego prędkość jest za mała (co przekłada się na małą wydajność ogrzewania).

Czytaj więcej

Szybki Kontakt

kontakt-szybkiKOMINKI TUSZEWSKI
JONATAN TUSZEWSKI


ul. Adama Mickiewicza 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą

tel. kom. 690 667 127 

biuro@kominki-tuszewski.pl

fb icon

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook